Zrób pierwszy krok aby skutecznie schudnąć – zadbaj o zdrowy sen

Badania dowodzą, że odpowiednia ilość i jakość snu wspomaga redukcję masy ciała, zapobiega przybieraniu na wadze i pomaga w utrzymaniu motywacji.

Sen to podstawa naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Odpowiednia jego jakość ma wpływ na poziom regeneracji fizycznej i psychicznej, zapewniając lepsze funkcjonowanie wszystkich narządów i układów.

W czasie snu – czego nie zawsze jesteśmy świadomi – zachodzą procesy regeneracyjne w cały organizmie m.in. oczyszcza się mózg, odbudowują się uszkodzone komórki, następuje regulacja układu hormonalnego i nerwowego. Jakość snu przekłada się bezpośrednio na stan zdrowia, kondycję fizyczną, samopoczucie i poziom energii jaką dysponujemy w ciągu dnia.

Niska jakość snu powoduje zmęczenie i zaburza działanie hormonów m.in. odpowiedzialnych za uczucie głodu i sytości, co utrudnia redukcję zbędnych kilogramów i sprzyja tyciu. Jeśli organizm nie regeneruje się właściwie w czasie snu, to częściej odczuwamy głód i sięgamy po wysokokaloryczne przekąski, a to sprzyja nadmiernemu gromadzeniu się tkanki tłuszczowej.

 

JAK ZDROWY SEN POMAŻE CI ZACHOWAĆ SZCZUPŁĄ SYLWETKĘ?

 

Zadbanie o właściwą higienę – zapewnienie odpowiedniej ilość i jakość snu, przekłada się na prawidłowe funkcjonowanie układu hormonalnego i nerwowego, wspomagając przez to spalanie kalorii i kontrolę występowania głodu. Dodatkowo poprzez pozytywny wpływ na samopoczucie, zapobiega utracie motywacji.

Rozpocznij Podróż do Szczuplejszej, Zdrowszej i Szczęśliwszej Siebie
BEZPŁATNE SZKOLENIE

ZRÓB 1 KROK ABY SKUTECZNIE SCHUDNĄĆ – POŁÓŻ SIĘ DZIŚ SPAĆ WCZEŚNIEJ

Jakościowy sen:

  • poprawia funkcjonowanie całego organizmu;
  • zapewnia odpowiedni poziom energii;
  • usprawnia metabolizm;
  • regeneruje układ hormonalny i nerwowy;
  • reguluje odczuwanie głodu i sytości;
  • zapobiega podjadaniu;
  • reguluje nastrój i emocje;
  • pomaga w utrzymaniu motywacji;

a także, poprzez prawidłową regenerację psychiczną, ma duży wpływ na nasze wybory żywieniowe.

Osoby, których organizm nie regeneruje się w czasie snu, częściej cierpią na nadwagę i otyłość oraz mają problemy z redukcją zbędnych kilogramów.

A WIĘC ŚPIJMY DŁUŻEJ!

* * *

Chcesz dowiedzieć się jak skutecznie wprowadzać zdrowe nawyki żywieniowe, być bardziej aktywną i zacząć regularnie tracić zbędne kilogramy. Popraw stan zdrowia, wysmuklij sylwetkę – uzyskaj pomoc i wsparcie, aby trwale schudnąć i zacząć prowadzić zdrowy styl życia.

Rozpocznij Podróż do Szczuplejszej, Zdrowszej i Szczęśliwszej Siebie
BEZPŁATNE SZKOLENIE

Jak w 3 prostych krokach przestać się odchudzać i doświadczyć prawdziwego sukcesu bycia szczupłą każdego dnia.
Nawet jeśli nie jesteś konsekwentna i nie masz silnej woli, a dotychczasowe próby odchudzania nie przyniosły Ci oczekiwanych efektów.

Postaw na edukację i sprawdzoną strategię małych kroków. Poznaj unikalną Graficzną Metodę Jem Świadomie – Kolorowa Wizualizacja Diety, dzięki której w przyjemny, przemyślany i zaplanowany sposób, krok po kroku osiągniesz idealną masę ciała już na stałe.

Kasia Vita Sana
Wspieram i motywuje kobiety do wprowadzania trwałych zmian i zrównoważonych nawyków na całe życie. Uczę, korzystając ze swojego graficznego systemu, jak z radością i łatwością się odżywiać, ćwiczyć oraz praktykować uważne jedzenie i pielęgnować pozytywne relacje z nim i samą sobą. Moja kolorowa wizualizacja diety uczy jak zostać swoim własnym dietetykiem i pomaga skutecznie osiągnąć oraz utrzymać prawidłową masę ciała.

Napisz komentarz