IMG-0568

Kasia Zielińska

Założycielka VITA SANA Moje Zdrowe Szczęśliwe Życie, opracowała GMJS-KWD, autorka programów SZiS i PZiS.

Nauczyciel zdrowego stylu życia, specjalista ds. żywienia i aktywności, dietetyk specjalizujący się w odchudzaniu, nauczyciel jogi, trener personalnym i propagatorka zdrowego, śródziemnomorskiego stylu życia.

Kasia wspiera i motywuje kobiety do wprowadzania trwałych zmian i zrównoważonych nawyków na całe życie. Uczy, korzystając ze swojego graficznego systemu, jak z radością i łatwością się odżywiać, praktykować uważne jedzenie, pielęgnować pozytywne relacje z jedzeniem i utrzymać prawidłową masę ciała.

Założycielka VITA SANA Moje Zdrowe Szczęśliwe Życie – dbam o nie każdego dnia, opracowała unikalną Graficzną Metodę Jem Świadomie KOLOROWA WIZUALIZACJA DIETY, jest autorką opartego na tej metodzie programu Szczupła Zdrowa i Szczęśliwa Każdego Dnia i  książki Schudnij Zdrowo, która została określony przez ekspertów jako „światełko w tunelu” i zajęła 1 miejsce w rankingu najpopularniejszych diet, które zebrano i poddano analizie w książce „Dieta albo cud. Test 42 diet”. 

Ukończyła wydziała Żywienia Człowieka na SGGW w Warszawie i wydział Wychowania Fizycznego na Uniwersytecie Szczecińskim. Założyła i prowadziła Fitness Klub ARCeS, Poradnię Żywieniową Centrum Profilaktyki i Terapii Otyłości oraz Vita Sana Centrum Przeciwdziałania Otyłości i Promocji Zdrowia.

Współpracował z redakcjami czasopism (m.in. Zdrowie, Vita, M jak mama, Uroda & Styl, Świat & Ludzie) Prowadziła Chudnij Zdrowo ze Zdrowiem i Poradnię Dietetyczną na łamach miesięcznika Zdrowie. Udzielała porad w stacjach telewizyjnych (m.in. TVP i Polsat) a Program Schudnij Zdrowo prezentowany był w TVP w programie Wieści Medyczne. 

Pochodzi z Polski, ale obecnie przebywa w Portugalii gdzie prowadzi swój autorski projekt, w którym pomagam skutecznie odzyskać szczupłą sylwetkę, dobre samopoczucie i lepsze zdrowie. Na projekt składają się REDUKCJA Szczupła Zdrowa i Szczęśliwa Każdego Dnia szkolenie on-line, ODŻYWIANIE Dieta Śródziemnomorska warsztaty on-line i TRENING Joga dla Ciebie sesje on-line,  Tabata zajęcia on-line oraz STYL ŻYCIA W Harmonii z Samą Sobą szkolenie on-line.

Początki

Po maturze nie wiedziałam jeszcze, że zdrowy styl życia będzie moją pasją, pracą i stylem bycia. Najpierw kupiłam motocykl, zaczęłam studia na Uczelni Technicznej i z motoryzacją wiązałam moje plany na przyszłość. Aby kontynuować naukę na studiach dziennych skończyłam kurs dla instruktorów aerobiku i w 1993 roku otworzyłam

Fitness Klub ARCeS,

czyli Aparycja Ruch Ciało Siła, od którego rozpoczęła się przemiana mojego stylu życia a w konsekwencji i zmiana wszystkich moich planów życiowych.

Praca w fitness klubie zaczęła przynosić mi coraz więcej radości i zadowolenia powodując, że po roku indeks Uczelni Technicznej zamieniłam na indeks Akademii Wychowania Fizycznego a w kolejnym roku dołożyłam indeks Wydziału Żywienia Człowieka.

Studia

Na studiach opracowałam metodę kolorowego odżywiania i odchudzania  GMLK (Graficzną Metodę Liczenia Kalorii), która w prosty sposób pomaga w prawidłowym komponowaniu codziennej diety. Wyposażona w zestaw kredek i prosty diagram stajesz się swoim własnym dietetykiem.

Kolorowa dieta całkowicie zmieniła mój sposób odżywiania. Pracując nad tą metodą sama schudłam i kilogramy nie wracały! Pierwszy raz bez stosowania diety!

Z każdym dniem żywienie i aktywność stawały się coraz bardziej moją pasją, której poświęcałam coraz więcej czasu. W 2001 roku uruchomiłam,

Poradnię Żywieniową Centrum Profilaktyki i Terapii Otyłości,

w której zaczęłam przyjmować pierwsze osoby z nadwagą i otyłością.

Jednocześnie zaczęłam uczęszczać na zajęcia jogi a po pewnym czasie na kurs i warsztaty dla nauczycieli. W grafiku w moim fitness klubie pojawiły się sesje jogi.

Vita Sana

Joga urzekła mnie od pierwszej sesji. Zaczęłam praktykować codziennie, często dwa a czasami nawet trzy razy dziennie.
Dodatkowo wyjeżdżałam na warsztaty, kursy i szkolenia kilka razy w ciągu roku. Bardzo szybko mój fitness klub zamienił się w

Szkołę Jogi Joga dla Ciebie,

w ramach której prowadziłam sesje dla dorosłych a z czasem również dla osób odchudzających się.

Po zakończeniu studiów cały mój czas i energię skoncentrowałam na pracy nad programem zdrowego, skutecznego i trwałego odchudzania, w konsekwencji czego w 2006 roku założyłam centrum

Vita Sana Centrum Przeciwdziałania Otyłości i Promocji Zdrowia

w ramach którego, prowadziłam Szkołę Jogi i początkowo 3- miesięczny a następnie roczny

Program Schudnij Zdrowo GMLK Zostań Swoim Dietetykiem.

Program zdrowego, skutecznego i trwałego odchudzania, bo to było głównym celem, który postawiłam sobie już na studiach, opracowując metodę kolorowego odżywiania i odchudzania GMLK. Nie zakazy i nakazy, ale zmiana myślenia i podejścia do swojego stylu życia zapewniają ten sukces.

Moim mottem było i jest: Zostaw odchudzenie tym którzy nie chcą być szczupli, ze mną przestaniesz się odchudzać i nauczysz się jak postępować, aby efekty odchudzania były trwałe.

Od 2006 do2009 roku współpracowałam z Magazynem Zdrowie na łamach którego prowadziłam:

Poradnię Dietetyczną i Program Schudnij Zdrowo ze Zdrowiem

W 2007 roku we współpracy z wydawnictwem Świat Książki, mój program kolorowego odżywiania i odchudzania GMLK zaprezentowałam w

Książce Schudnij Zdrowo,

która ukazała się w dwóch wydaniach. Wyd. I Schudnij Zdrowo Autorski program walki z nadwagą i otyłością i wyd. II Schudnij Zdrowo Autorski program przeciwdziałania otyłości. Obecnie pracuję nad III wydaniem Schudnij Zdrowo GMLK Zostań swoim dietetykiem.

W 2007 roku Program Schudnij Zdrowo prezentowany był w TVP w programie Wieści Medyczne.

Portugalia

Od zawsze marzyłam, aby mieszkać w pięknym, słonecznym kraju i w 2017 roku udało mi się spełnić to marzenie.

Wyprowadziłam się na południe, gdzie odbyłam kilkumiesięczny rejs wzdłuż wybrzeża Portugalii, Hiszpanii i Afryki. Poznałam podstawy żeglowania, uroki mieszkania na łodzi i śródziemnomorski styl życia.

Od 2018 roku mieszkam w Algarve na południu Portugalii, gdzie ukończyłam kurs gotowania śródziemnomorskiego a śródziemnomorski styl życia stał się moją codziennością.

W Portugalii zaczęłam pisać III edycją mojej książki Schudnij Zdrowo i  przygotowywać wersją on-line programu Schudnij Zdrowo.

Pierwszym krokiem w pracy on-line były sesje jogi

Joga dla Ciebie,

które następnie rozszerzyłam o warsztaty gotowania śródziemnomorskiego,

Dieta Śródziemnomorska

aby podzielić się doświadczeniami z mojego życia w Portugalii i zarazić zdrowym, śródziemnomorskim stylem życia.

Kolejnym krokiem było uruchomienie programu

Schudnij Zdrowo i rozpoczęcie spotkań z pierwszą grupą.

W trakcie pracy nad książką oraz wersją on-line Schudnij Zdrowo dopracowałam szczegółowo wszystkie elementy program i nazwałam go

SZCZUPŁA, ZDROWA i SZCZĘŚLIWA każdego dnia

Program ten łączy całą moją wiedzą i doświadczeniem oraz kolorową metodą, aby pomóc Tobie zmienić styl życia i schudnąć trwale, byś już zawsze mogła cieszyć się szczupłą sylwetką – SZCZUPŁA, dobrym zdrowiem – ZDROWA i wspaniałym samopoczuciem – SZCZĘŚLIWA.

SUKCES nigdy nie jest celem -zawsze jest podróżą…
zapraszam na wspólną podróż
Kasia Zielińska

Moje Doświadczenie

2
Ukończone Uczelnie Wyższe
25
Lat Doświadczenia jako Dietetyk i Trener
50
Ukończonych Kursów, Konwencji i Szkoleń
1500
Zadowolonych Klientów

Książki i Dyplomy

Chudnij Zdrowo ze Zdrowiem

miesięcznik Zdrowie

Poradnia Dietetyczna

miesięcznik Zdrowie

Napisz do mnie

Najwyższy czas aby zadbać o swoje zdrowie, wygląd i samopoczucie! Wydostań się w wyspy Kiedyś i napisz Teraz!