Dlaczego nie możesz schudnąć – poznaj 7 powodów

Sprawdź, czy popełniasz te błędy. Który z nich jest najtrudniejszy do wyeliminowania?

1) DIETA KTÓRĄ STOSUJESZ NIE JEST DOPASOWANA DO CIEBIE

Najczęściej jest zbyt restrykcyjna, nie bierze pod uwagę produktów które lubisz i zazwyczaj jesz, nie uwzględnia Twojego trybu dnia itp. Stosujesz ją, bo „słyszałaś, że działa” albo „jest modna” lub reklamowana jest jako „kolejna dieta cud”. Próbujesz narzucić sobie wszystkie zakazy i nakazy, które proponuje, nawet jak są zupełnym sprzeczne z tym, co robiłaś do tej pory. W takiej sytuacji to tylko kwestia czasu, kiedy zaczniesz się czuć zmęczona, głodna, rozdrażniona i rozczarowana, przerywając wszystko i wracając do punktu wyjścia.

CO ZROBIĆ: ZREZYGNUJ Z RESTRYKCYJNYCH DIET – postaw na stopniową zmianę nawyków, która zaowocuje powolnym, ale trwałym ubytkiem masy ciała.

2) JESZ ZA MAŁE ŚNIADANIE I OBIAD

Chcąc schudnąć zaczynasz zmniejszać porcje, które zjadasz. Dotyczy to najczęściej pierwszych posiłków, czyli śniadania i obiadu. Efekt? Jesteś bardzo głodna wieczorem, co utrudnia utrzymanie kontroli i najczęściej kończy się to podjadaniem lub jedzeniem późno w nocy. Bardzo często sięgasz wtedy po wysokokaloryczne przekąski i dodatkowo obwiniasz się za brak silnej woli.

CO ZROBIĆ: NAJEDZ SIĘ ZBILANSOWANYMI POSIŁKAMI NA ŚNIADANIE I OBIAD – pamiętając, że połowę talerza powinny stanowić warzyw, ew. owoce (na śniadanie), jedną czwartą produkty bogate w białko: jogurt, ser, jajka czy ryba, drób i nie zapominając o odpowiedniej porcji produktów zbożowych: płatki owsiane, pełnoziarniste pieczywo, kasze, ryż brązowy czy ziemniaki. Tak skomponowanymi posiłkami najesz się do syta, co pomoże uniknąć podjadania i nocnego dojadania.

3) PIJESZ ZA MAŁO NIEKALORYCZNYCH NAPOI W TYM WODY

Uczucie pragnienia często jest mylone z głodem i zamiast wypić szklankę wody, sięgasz po kolejną przekąskę.

CO ZROBIĆ: NAUCZ SIĘ PIĆ WODĘ REGULARNIE – możesz dla smaku dodać plasterek cytryny czy pomarańczy lub dorzucić inne owoce np. ananasa, truskawki a nawet ogórka.

4) STOSUJESZ ZASADĘ WSZYSTKO ALBO NIC

Wprowadzasz z dnia na dzień wszystkie zmiany, eliminujesz produkty które lubisz, odmawiasz sobie rzeczy, które są dla Ciebie źródłem przyjemność. Najczęściej takie restrykcyjne zmiany planujesz od poniedziałku lub od nowego miesiąca itp., aby podnieść rangę postanowienia konkretną datą, od której chcesz już nie popełniać żadnych błędów. ZASADA WSZYSTKO wprowadzona w życie. A teraz wystarczy jeden błąd: stresująca sytuacja, brak czasu, zabieganie i dotychczasowe starania przegrywają. Przerywasz wszystko po jednym niepowodzeniu – ALBO NIC doszło do głosu.

CO ZROBIĆ: NIE PLANUJ ZMIANY WSZYSTKIEGO W JEDNYM MOMENCIE I PRZYGOTUJ SIĘ NA BŁĘDY – z których należy wyciągnąć lekcję i wnioski co zmienić w przyszłości, aby ich uniknąć. Najlepszy czas, aby zacząć to – DZIŚ. Jeśli chcesz skutecznie schudnąć, nie wyznaczaj specjalnych dat, które mogą powodować, że zaczniesz stosować zasadę wszystko albo nic.

Rozpocznij Podróż do Szczuplejszej, Zdrowszej i Szczęśliwszej Siebie
BEZPŁATNE SZKOLENIE

5) MASZ BARDZO MAŁĄ AKTYWNOŚĆ FIZYCZNĄ

Jeśli masz siedzącą pracę, dojeżdżasz do niej samochodem a w domu odpoczywasz przed TV lub telefonem, to Twój wydatek energetyczny jest bardzo mały. Łatwo, w takiej sytuacji, uzyskać dodatni bilans energetyczny, ponieważ każdy dodatkowy kęs czy przekąska, wędrują do komórek tłuszczowych.

CO ZROBIĆ: ZACZNIJ CHODZIĆ NA SPACERY to aktywna forma relaksu, poza korzyściami płynącymi z aktywności, odpoczniesz na łonie natury i spędzisz czas tylko ze sobą.

6) JESTEŚ NEWYSPANA I ZMĘCZONA

Nie wysypiasz się, nie planujesz odpoczynku ani czasu tylko dla siebie. Żyjesz w ciągłym biegu i w ciągłym napięciu. Jak jesteś przemęczona i niewyspana Twój układ hormonalny nie pracuje prawidłowo, w tym hormony głodu i sytości. Zaczynasz podjadać i objadać się bez kontroli, bardzo często wieczorem i w nocy, co dodatkowo negatywnie wpływa na jakość Twojego snu i tak błędne koło się zamyka.

CO ZROBIĆ: ZACZNIJ SIĘ WYSYPIAĆ I PLANUJ ODPOCZYNEK – ustal stałe godziny, o których chodzisz spać i wstajesz. Zrób to stopniowo, zacznij od położenia się spać pół godziny wcześniej niż zwykle. Zaplanuj czas tylko dla siebie i spędź go w sposób, który Cię wyciszy i zrelaksuje np. weź kąpiel, poczytaj ulubiony magazyn czy książką, zrób sobie maseczkę na twarz lub zrelaksuj się przy ulubionej muzyce.

8 rzeczy, których nie należy robić przed snem

CZYTAJ WIĘCEJ

7) NIE MASZ PRZEMYŚLANEGO, OPARTEGO NA FACHOWEJ WIEDZY I DOPASOWANEGO DO SIEBIE PLANU DZIAŁANIA

Stosujesz przypadkowe diety, wprowadzasz zakazy i nakazy, zmuszasz się do ćwiczeń i tylko czekasz, kiedy wreszcie będziesz mogła wrócić do normalności. To nie najlepsza droga do sukcesu. Jeśli chcesz schudnąć raz na zawsze, to będzie to wymagało czasu, zaangażowania i systematycznej pracy. Cały proces powinien być indywidualnie dopasowany do Ciebie i Twojego stylu życia a wdrażanie go w życie powinno pobudzać Twoje zaangażowanie i motywację do kontynuowania.

 

CO ZROBIĆ: ZAPISZ SIĘ NA BEZPŁATNE SZKOLENIE NA KÓRYM POKAŻĘ CI 3 PODSTAWOWE ELEMENTY TAKIEJ STRATEGII – będziesz mogła z ich pomocą opracować własny plan działania w celu osiągnięcia i utrzymania szczupłej sylwetki już na stałe.

Pokonaj nadwagę i otyłość – nowe kierunki działań

CZYTAJ WIĘCEJ

PODSUMUJMY POWODY DLACZEGO NIE MOŻESZ SCHUDNĄĆ?

Czego powinnaś unikać, jeśli chcesz schudnąć zdrowo i trwale:

1) Diet, które nie są do Ciebie dopasowane;

2) Jedzenie zbyt małego śniadania lub obiadu;

3) Picia niewystarczającej ilości wody i niekalorycznych napoi.

4) Stosowanie zasady „wszystko albo nic”;

5) Za małej aktywności fizycznej;

6) Niewyspania i zmęczenia;

7) Braku przemyślanego, opartego na fachowej wiedzy i dopasowanego do Ciebie planu działania.

Zrób pierwszy krok i rozpocznij swoją podróż do Szczuplejszej, Zdrowszej i Szczęśliwszej Siebie. Dowiedz się więcej jak planować długoterminową i kompleksową strategię, opartą o rzetelną wiedzę z zakresu dietetyki, treningu i psychologii, która pomoże Ci wprowadzić trwałe zmian w stylu życia. W efekcie schudniesz zdrowo i już na zawsze.

* * *

Chcesz dowiedzieć się jak skutecznie wprowadzać zdrowe nawyki żywieniowe, być bardziej aktywną i zacząć regularnie tracić zbędne kilogramy. Wysmuklij sylwetkę, popraw stan zdrowia – uzyskaj pomoc i wsparcie, aby trwale schudnąć i zacząć prowadzić zdrowy styl życia. Poznaj NAWYK NUMER 1 i zarezerwuj swoje miejsce na bezpłatnym szkoleniu:

Rozpocznij Podróż do Szczuplejszej, Zdrowszej i Szczęśliwszej Siebie
BEZPŁATNE SZKOLENIE

Jak w 3 prostych krokach przestać się odchudzać i doświadczyć prawdziwego sukcesu bycia szczupłą każdego dnia.
Nawet jeśli nie jesteś konsekwentna i nie masz silnej woli, a dotychczasowe próby odchudzania nie przyniosły Ci oczekiwanych efektów.

Postaw na edukację i sprawdzoną strategię małych kroków. Poznaj unikalną Graficzną Metodę Jem Świadomie – Kolorowa Wizualizacja Diety, dzięki której w przyjemny, przemyślany i zaplanowany sposób, krok po kroku osiągniesz idealną masę ciała już na stałe.

Kasia Vita Sana
Wspieram i motywuje kobiety do wprowadzania trwałych zmian i zrównoważonych nawyków na całe życie. Uczę, korzystając ze swojego graficznego systemu, jak z radością i łatwością się odżywiać, ćwiczyć oraz praktykować uważne jedzenie i pielęgnować pozytywne relacje z nim i samą sobą. Moja kolorowa wizualizacja diety uczy jak zostać swoim własnym dietetykiem i pomaga skutecznie osiągnąć oraz utrzymać prawidłową masę ciała.

Napisz komentarz