Jak poznać kiedy głodne są emocje – sprawdź 5 wskazówek które w tym pomogą

Jesz, bo jesteś głodna? Czy pod wpływem emocji? Poznaj proste wskazówki, dzięki którym rozpoznasz, czy głodny jest żołądek czy głowa.

GŁÓD FIZJOLOGICZNY to sygnał mówiący o potrzebie dostarczenia energii w postaci pożywienia.

GŁÓD EMOCJONALNY to sygnał o niezaspokojonych innych potrzebach niż energetyczne, takich jak stres, złość, smutek, samotność, niewyspanie, zmęczenia czy ignorowanie swoich potrzeb.

POZNAJ 5 WSKAZÓWEK KTÓRE POMOGĄ CI ODRÓŻNIĆ GŁÓD FIZJOLOGICZNY OD EMOCJONALNEGO:

W1 JAK SIĘ POJAWIA:

  1. Fizjologiczny – pojawia się stopniowo i narasta w czasie, kiedy po kilku godzinach od posiłku organizm zaczyna potrzebować energii.
  2. Emocjonalny – pojawia się nagle i niespodziewanie, niezależnie od pór posiłków, najczęściej jest reakcją na zmianę nastroju w sytuacji napięcia, stresu, złość czy rozczarowania.

W2 NASILENIE:

  1. Fizjologiczny – narasta stopniowo, możesz spokojnie poczekać do pory posiłku.
  2. Emocjonalny – bardzo intensywny, nie możesz czekać, czujesz natychmiastową potrzebę, która jest trudna do przezwyciężenia.

W3 JAKIE PRODUKTY CHCESZ ZJEŚĆ:

  1. Fizjologiczny – chcesz zjeść różnorodne produkty w celu zaspokojenia głodu.
  2. Emocjonalny – masz nieodpartą, trudną do przezwyciężenia ochotę na określone produkty – którymi poprawiasz sobie nastrój, najczęściej są to słodycze i słone przekąski.

Rozpocznij Podróż do Szczuplejszej, Zdrowszej i Szczęśliwszej Siebie
BEZPŁATNE SZKOLENIE

W4 KIEDY POJAWIA SIĘ UCZUCIE SYTOŚCI:

  1. Fizjologiczny – po zjedzeniu posiłku, jesz, dopóki się nie nasycisz, jesz tyle ile potrzebujesz.
  2. Emocjonalny – nie możesz przestać jeść, pomimo uczucia sytości i pełności jesz dalej, jesz dużo więcej niż potrzebujesz.

W5 JAK SIĘ CZUJESZ:

  1. Fizjologiczny – jedzenie daje Ci przyjemne uczucie satysfakcji.
  2. Emocjonalny – jedzenie wywołuje u Ciebie poczucie winy i wstydu.

Pokonaj nadwagę i otyłość – nowe kierunki działań

CZYTAJ WIĘCEJ

PROSTY TEST:

Gdy poczujesz głód zadaj sobie pytanie:

CZY ZJADŁABYM TERAZ MARCHEWKĘ?

Jeśli TAK jesteś głodna, jeśli NIE to tylko zachcianka, którą chcesz poprawić sobie nastrój.

 

Jak to wygląda u Ciebie, częściej jesz, bo jesteś głodna czy górę biorą głodne emocje?

Zrób pierwszy krok i rozpocznij swoją podróż do Szczuplejszej, Zdrowszej i Szczęśliwszej Siebie. Dowiedz się więcej jak planować długoterminową i kompleksową strategię, opartą o rzetelną wiedzę z zakresu dietetyki, treningu i psychologii, która pomoże Ci wprowadzić trwałe zmian w stylu życia. W efekcie schudniesz zdrowo i już na zawsze.

* * *

Chcesz dowiedzieć się jak skutecznie wprowadzać zdrowe nawyki żywieniowe, być bardziej aktywną i zacząć regularnie tracić zbędne kilogramy. Wysmuklij sylwetkę, popraw stan zdrowia – uzyskaj pomoc i wsparcie, aby trwale schudnąć i zacząć prowadzić zdrowy styl życia. Poznaj NAWYK NUMER 1 i zarezerwuj swoje miejsce na bezpłatnym szkoleniu:

Rozpocznij Podróż do Szczuplejszej, Zdrowszej i Szczęśliwszej Siebie
BEZPŁATNE SZKOLENIE

Jak w 3 prostych krokach przestać się odchudzać i doświadczyć prawdziwego sukcesu bycia szczupłą każdego dnia.
Nawet jeśli nie jesteś konsekwentna i nie masz silnej woli, a dotychczasowe próby odchudzania nie przyniosły Ci oczekiwanych efektów.

Postaw na edukację i sprawdzoną strategię małych kroków. Poznaj unikalną Graficzną Metodę Jem Świadomie – Kolorowa Wizualizacja Diety, dzięki której w przyjemny, przemyślany i zaplanowany sposób, krok po kroku osiągniesz idealną masę ciała już na stałe.

Kasia Vita Sana
Wspieram i motywuje kobiety do wprowadzania trwałych zmian i zrównoważonych nawyków na całe życie. Uczę, korzystając ze swojego graficznego systemu, jak z radością i łatwością się odżywiać, ćwiczyć oraz praktykować uważne jedzenie i pielęgnować pozytywne relacje z nim i samą sobą. Moja kolorowa wizualizacja diety uczy jak zostać swoim własnym dietetykiem i pomaga skutecznie osiągnąć oraz utrzymać prawidłową masę ciała.

Napisz komentarz