Pokonaj nadwagę i otyłość – nowe kierunki działań

Wrodzona skłonność do jedzenia i magazynowania nadmiaru energii w postaci tkanki tłuszczowej umożliwiała naszym przodkom przetrwanie w trudnych warunkach i okresach braku pożywienia. W dzisiejszych czasach, szczególnie w krajach wysokorozwiniętych, nie ma problemu niedoboru żywności, problemem staje się jej nadmiar, co prowadzi do stałego wzrostu liczby osób z nadwagą i otyłością. Jak możemy temu przeciwdziałać? Sprawdź nowe kierunki działań w celu zapobiegania powstawaniu nadwagi i otyłości.

Otyłość, do której prowadzi nadmierna podaż energii, uważana jest obecnie za chorobę przewlekłą. Stan ten charakteryzuje się patologicznym zwiększeniem zawartości tkanki tłuszczowej. Skutkuje to zaburzeniami w funkcjonowaniu organizmu, co w konsekwencji prowadzi do skrócenia oczekiwanego czasu życia.

PODSTAWOWE CZYNNIKI WPŁYWAJĄCE NA ZWIĘKSZENIE MASY CIAŁA TO:
 • Żywność, w tym żywność wysokoprzetworzona (reklama żywności w mediach);
 • Niska aktywność fizyczna;
 • Niewystarczająca ilość snu;
 • Zaburzona gospodarka hormonalna organizmu związana z wydzielaniem hormonów „głodu” i „sytości”;
 • Brak kontroli sfery emocjonalnej na którą wpływają wydarzenia życiowe czy sytuacje stresowe;
 • Indywidualne predyspozycje genetyczne;
 • Dostęp do rzetelnej wiedzy i specjalistów z dziedziny dietetyki, aktywności – rehabilitacji i psychologii.

Rozpocznij Podróż do Szczuplejszej, Zdrowszej i Szczęśliwszej Siebie
BEZPŁATNE SZKOLENIE

JAK POKONAĆ NADWAGĘ I OTYŁOŚĆ?

Badania pokazują, że nadmierną masę ciała ma ponad 50% dorosłej populacji Polaków. W związku z tym pojawia się pytanie:

W JAKI SPOSÓB ZAPOBIEGAĆ POWSTAWANIU I ROZWOJOWI NADWAGII I OTYŁOŚCI? Podejmowane do tej pory działania przeciwdziałające nie przyniosły oczekiwanych efektów.

NOWE KIERUNKI DZIAŁAŃ wskazują na to, aby traktować otyłość jako chorobę, a skuteczna terapia powinna zawierać długoterminową i wielopłaszczyznową strategię zmiany stylu życia, w oparciu o współpracę całego zespołu specjalistów: dietetyka, trenera – fizjoterapeuty, psychologa, a nie tylko lekarza. Takie wielopoziomowe podejście jest niezbędne, aby wdrożyć najskuteczniejsze strategie terapeutyczne, w celu stałej regulacji bilansu energetycznego, co daje szanse na osiągnięcie trwałych efektów.

Zarówno w profilaktyce jak i terapii nadwagi i otyłości nie ma gotowych rozwiązań. Ważna jest edukacja dotycząca zmiany stylu życia, nauka nowych nawyków żywieniowych w oparciu o zalecenia zdrowego żywienia, codzienne zwiększenie aktywności fizycznej – dopasowane do poziomu kondycji fizycznej, zadbanie o higienę snu, unikanie sytuacji stresowych czy kontrola swoich emocji.

14 wskazówek, które pomogą Ci skutecznie schudnąć

CZYTAJ WIĘCEJ

PODSTAWOWE ZAŁOŻENIA DOTYCZĄCE ZMIANY STYLU ŻYCIA:

Edukacja odnośnie zmiany stylu życia powinna obejmować:

 • urozmaiconą dietę;
 • unikanie spożycia żywności wysoko przetworzonej;
 • odpowiednie nawodnienie;
 • regularną aktywność fizyczną;
 • unikanie palenia tytoniu;
 • unikanie spożywania alkoholu;
 • optymalny czas snu;
 • unikanie stresu;
 • zaplanowanie czasu na relaks i odpoczynek;

i powinna być:

 • dostosowana do indywidualnych potrzeb i możliwości osoby z nadwagą czy otyłością.

Skuteczna terapia otyłości wymaga przemyślanej, kompleksowej strategii postępowania i długoterminowego planu utrzymania prawidłowej masy ciała. Opracowanie takiej strategii obejmuje wiedzę z różnych dyscyplin, takich jak medycyna, dietetyka, trening – rehabilitacja i psychologia. Takie podejście do problemu daje szansę, że zostaną osiągnięte trwałe efekty.

 

Rozwój nauki sprzyja zrozumieniu mechanizmów prowadzących do rozwoju nadmiernej masy ciała, stąd nowe podejście do żywienia, aktywności i psychologii jako działania zintegrowanego, dopasowanego do indywidualnych potrzeb jednostki. Takie działania mają szanse na realne zmniejszenie problemu nadwagi i otyłości, ale tylko wtedy, gdy będą systematycznie realizowane.

Zrób pierwszy krok i rozpocznij swoją podróż do Szczuplejszej, Zdrowszej i Szczęśliwszej Siebie. Dowiedz się więcej o długoterminowej, kompleksowej strategii, opracowanej na podstawie wiedzy z zakresu dietetyki, treningu i psychologii, która ma na celu wprowadzenie trwałych zmian w stylu życia i w efekcie tego skuteczną redukcję masy ciała.

* * *

Chcesz dowiedzieć się jak skutecznie wprowadzać zdrowe nawyki żywieniowe, być bardziej aktywną i zacząć regularnie tracić zbędne kilogramy. Wysmuklij sylwetkę, popraw stan zdrowia – uzyskaj pomoc i wsparcie, aby trwale schudnąć i zacząć prowadzić zdrowy styl życia.

Rozpocznij Podróż do Szczuplejszej, Zdrowszej i Szczęśliwszej Siebie
BEZPŁATNE SZKOLENIE

Jak w 3 prostych krokach przestać się odchudzać i doświadczyć prawdziwego sukcesu bycia szczupłą każdego dnia.
Nawet jeśli nie jesteś konsekwentna i nie masz silnej woli, a dotychczasowe próby odchudzania nie przyniosły Ci oczekiwanych efektów.

Postaw na edukację i sprawdzoną strategię małych kroków. Poznaj unikalną Graficzną Metodę Jem Świadomie – Kolorowa Wizualizacja Diety, dzięki której w przyjemny, przemyślany i zaplanowany sposób, krok po kroku osiągniesz idealną masę ciała już na stałe.

Kasia Vita Sana
Wspieram i motywuje kobiety do wprowadzania trwałych zmian i zrównoważonych nawyków na całe życie. Uczę, korzystając ze swojego graficznego systemu, jak z radością i łatwością się odżywiać, ćwiczyć oraz praktykować uważne jedzenie i pielęgnować pozytywne relacje z nim i samą sobą. Moja kolorowa wizualizacja diety uczy jak zostać swoim własnym dietetykiem i pomaga skutecznie osiągnąć oraz utrzymać prawidłową masę ciała.

Napisz komentarz