Joga czy Fitness

Po 40-stce sporo przytyłam. Koleżanka namawia mnie na jogę, ale obawiam się, że na takich zajęciach nie schudnę.

Joga to sposób na osiągnięcie harmonii, który mogę polecić każdemu.

Wykonywanie asan, czyli pozycji jogi doskonale uspokaja, wycisza i rozluźnia organizm. Przynosi ulgę zmęczonym mięśniom i głowie po wyczerpującym dniu. Regularna praktyka pomaga przede wszystkim utrzymać równowagę psycho-fizyczną co przekłada się m.in. na usprawnienie metabolizmu, a więc wyszczuplenie sylwetki.

Pozycje jogi wzmacniają, wydłużają i uelastyczniają mięśnie, co sprawia że pracują one wydajniej i zużywają więcej energii jeszcze długo po zajęciach.

Poza tym asany regulują działanie układu hormonalnego, który w dużej mierze odpowiada za tendencje do przybierania na wadze.

Praktykując jogę uczymy się też pokonywać stare przyzwyczajenia i nawyki, prawidłowo siedzieć, poruszać się, bardziej świadomie i zdrowiej żyć. Łatwiej wtedy walczyć ze słabościami, które odbierają motywację i są przyczyną frustracji, a więc także nagradzania siebie niezdrowym jedzeniem.

Jeśli systematyczne ćwiczenia jogi wspierane są racjonalną dietą, efekty pojawiają się bardzo szybko.

I w jodze i  w fitness nie chodzi o to, aby być lepszym od kogoś innego… chodzi o to aby stawać się lepszym od siebie

Praktykę jogi najlepiej rozpocząć pod okiem doświadczonego nauczyciela. W jodze liczą się detale. Te z pozoru statyczne ćwiczenia wymagają precyzji, by przynieść pożytek, a nie kontuzję.

Zapisz się na bezpłatny kurs NAUKA JOGI OD PODSTAW i rozpocznij swoją przygodę z jogą.

Napisz komentarz